Wczytuję dane...
O mnie

Joanna Cur

Jestem prawniczką, specjalistką prawa pracy oraz zagadnień związanych z etyką w biznesie, szkoleniowcem, wykładowcą akademickim, managerem i mentorem. 

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Społecznej Akademii Nauk oraz Podyplomowych Studiów Managerskich w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Ukończyłam aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i obecnie przygotowuję się do egzaminu zawodowego. 

Jestem praktykiem biznesu z 20-letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach. Przez 8 lat zarządzałam dużymi zespołami sprzedaży w T-Mobile Polska S.A. w kanale własnym oraz franczyzowym. Osiągałam ze swoimi zespołami ponadprzeciętne wyniki. 

W wieku 40 lat postanowiłam spełnić swoje odkładane wcześniej marzenia, aby zostać prawnikiem. Zdecydowałam się na kolejne studia, które ukończyłam uzyskując tytuł magistra prawa. Po zdaniu egzaminu wstępnego na aplikację radcowską zostałam aplikantem wpisanym na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Obecnie ukończyłam III (ostatni) rok aplikacji. Prawo pracy jest moją pasją. W 2019 roku odeszłam z korporacji, założyłam firmę i poświęciłam się swojej pasji w 100%.

Specjalizuję się w prawie pracy oraz zagadnieniach związanych z ochroną danych osobowych. Prowadzę szkolenia dla przedsiębiorców, menedżerów, pracowników HR, pracowników kadr i płac oraz księgowych.  

Jestem wykładowcą w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie. 

Prowadzę zajęcia z prawa pracy na kursach:

1. Kadry i płace w praktyce,

2. Specjalista ds. kadr - kurs dla zaawansowanych,

Posiadam ponadto 10-letnie doświadczenie w rekrutowaniu pracowników, w branży telekom, pharma oraz FMCG. Realizowałam projekty wewnętrzne i zewnętrzne dla T-Mobile Polska S.A., Pfizer Polska, Teva Pharmaceuticals Polska, PF LEK-AM, Philip Morris Polska, pracując z szeregowymi pracownikami oraz ze średnią i najwyższą kadrą managerską. 

W Departamencie Sprzedaży T-Mobile Polska S.A. pełniłam rolę Szefa Teamu projektowego, który w T-Mobile Polska S.A. wdrożył nowy standard obsługi klienta. Nowy model jakościowy został wprowadzony w 2018 do wszystkich kanałów stacjonarnej obsługi klienta (230 Sklepów oraz 440 Autoryzowanych Punktów Sprzedaży). 

Tworzyłam systemy motywacyjne, ścieżki kariery oraz systemy ocen pracowniczych dla pracowników sprzedaży w T-Mobile Polska S.A. 

W 2020 r. pełniłam rolę mentora wspierającego w Women In Law Foundation - fundacji wspierającej młode pokolenie Prawniczek. 

W latach 2018-2019 byłam członkiem grupy roboczej tworzącej kodeks ochrony danych osobowych w rekrutacji – projekt pod patronem Pracuj.pl. 

Jestem autorką artykułów o tematyce prawniczej i HR, które ukazały się m.in. w: Forbes, Gazecie Prawnej, Gazecie Wyborczej, HR Business Partner, HR na Szpilkach, Edukacja Prawnicza i Hello Zdrowie. 

Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, zarówno w prowadzeniu szkoleń, w rekrutacji pracowników, w pracy w dziale HR oraz zarządzaniu dużymi zespołami sprzedaży, podczas swoich szkoleń stawiam zawsze na praktyczne aspekty przekazania wiedzy, łącząc je z teoretyczną wiedzą prawniczą. Moje szkolenia to nie jest absolutnie „suchy” prawniczy wykład. Prowadzę je metodą warsztatową, korzystając z przykładów, zależy mi na aktywizacji uczestników, na dyskusji i analizie przypadków z dotychczasowego życia zawodowego. Moim celem jest dostarczyć wartość, którą uczestnicy szkoleń mogą wdrożyć w swoje realia biznesowe natychmiast po szkoleniu.

Pracowałam do tej pory z: T-Mobile Polska S.A., Pfizer Polska, Teva Pharmaceuticals Polska, Accord Healthcare Polska Sp. z o.o., LEK-AM, Philip Morris Polska, Astra Zeneca, LeasePlan Fleet Management (Polska), Zakłady Azotowe "Azoty" w Puławach, Muzeum Warszawy, Uniwersytet Opolski, Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie, Seris Konsalnet, Iglotex, G2.com, EUVIC Sp. z o.o., Centralnym Ośrodkiem Sportu, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Bankowym Ośrodkiem Doradztwa i Edukacji w Poznaniu, Polskim Centrum Kadrowo-Płacowego w Łodzi, Ekspert4You, Certes Sp. z o.o., HR na Szpilkach, BDO Polska Polexpert w Warszawie, Forum Media Polska.

Jeśli są Państwo zainteresowani zorganizowaniem w swojej organizacji szkolenia z zakresu prawa pracy to serdecznie zapraszam do kontaktu (tel. 606 580 555 lub e-mail: joanna.cur@curszkolenia.pl).

Przygotuję szkolenie/webinarium szyte na miarę.